Bratislava, 19. máj 2019

Predseda Asociácie za život a rodinu Tomáš Kováčik: “Anka je top prolife osobnosťou. Do posledného dychu bojuje za život a rodinu. Finančne podporuje prolife organizácie.”

“Anna Záborská je dôležitou osobnosťou nielen slovenského, ale celosvetového prolife hnutia. Vedia to o nej aj naši úhlavní nepriatelia, keď ju pred pár rokmi uviedli ako prolifera číslo jeden (viď
https://svet.sme.sk/…/europski-pro-choice-poslanci-zostavil… )

Keď mi občas povedala o tom, koľko tisícov kilometrov precestovala a ako málo spala za obdobie niekoľkých dní, nemohol som uveriť tomu nasadeniu.

Hovoriť o jej veku ako dôvode na odchod do dôchodku, či o tom, že jej cieľom je len dobre platená stolička, je absolútne neúctivé a nepravdivé, nakoľko viem, že Anka vždy silne podporovala najrôznejšie prolife projekty a organizácie na Slovensku. Jej chybou asi je, že sa tým nechválila…

Ankine skúsenosti, kontakty a rešpekt v zahraničí sú veľmi cenné. Jej neprítomnosť v Európskom parlamente poškodí celosvetové prolife hnutie, za čo sa iste niektorí pro-potratári a LGBTI aktivisti už teraz “modlia”.

Tomáš Kováčik, predseda Asociácie za život a rodinu

(foto z odovzdania obrazu, ktorého ocenenie Anka zasponzorovala v súťaži “Rodina a základné ľudské právo na život 2018”. Názov tohto krásneho diela je ‘Mama je stred vesmíru’)