Kresťanská únia ide do volieb na spoločnej kandidátke OĽaNO-Nova-Kresťanská únia-Zmena Zdola. Predsedníčka KU – Anna Záborská spolu s predsedom hnutia OĽaNO – Igorom Matovičom ohlásili spoločný postup pri tvorbe kandidátky pre parlamentné voľby 2020 https://www.facebook.com/www.zaborska.sk/posts/2726594920698090?__tn__=-R.

KÚ nominovala na spoločnú kandidátku 19 kandidátov – 19 osobností, ktorí svojou prácou a životom aj doteraz menili Slovensko k lepšiemu. Mená všetkých kandidátov a tiež ich postupné predstavovanie môžete sledovať na našej webstránke https://krestanskaunia.sk/ a tiež našom FB profile.

Počas leta a jesene 2019 Kresťanská únia viedla rokovania s viacerými stranami, medzi nimi v prvom rade s KDH v snahe ponúknuť svojim voličom zodpovednú alternatívu vzhľadom na vývoj na politickej scéne. Pre KU je dôležité zachovanie si svojej identity ako strany a získanie čo najväčšieho počtu miest v snahe ponúknuť ich kresťanským osobnostiam a aktivistom ako možnosť reprezentovať hodnoty a program KU v najbližších voľbách. O tom, ako sa KU dopracovala k tomuto rozhodnutiu níjdete viac tu https://www.facebook.com/KrestanskaUniaOfficial/posts/703152516860588?__tn__=H-R a Anna Záborská tento krok vysvetlila tu https://blog.postoj.sk/48288/krestanska-unia-pokracuje.